
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 6.8 pF |
| Tolerance | 0.5 pF |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | NP0 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1741
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00854
Ext.Price$0.00854
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00854 | $0.00854 |
| 10 | $0.00672 | $0.06720 |
| 50 | $0.00593 | $0.29650 |
| 100 | $0.00524 | $0.52400 |
| 500 | $0.00475 | $2.37500 |
| 1000 | $0.00446 | $4.46000 |
